مرسدس AMG‌ در دنیای امروز
مرسدس AMG‌ در دنیای امروز

مرسدس AMG‌ در دنیای امروز، در سال 1999، آفرخت اکثریت سهام ای ام جی را به گروه دایملر کرایسلر منتقل کرد و در سال 2005، صد در صد سهام AMG در اختیار دایملر کرایسلر قرار گرفت. تیم مسابقات مرسدس بنز نیز در سال 1999 با همکاری AMG مجددا راه‌اندازی شد و اکنون حدود 200 نفر کارمند در تیم موتور اسپرت مرسدس بنز زیر نظر AMG فعالیت می‌کنند. AMG از زمان تاسیس تاکنون، نقش مهمی را در مسابقات اتومبیل‌رانی ایفا کرده و خودروهای فوق‌العاده‌ای را روانه بازار کرده است. در این مطلب، به بررسی زیرشاخه AMG‌ مرسدس بنز خواهیم پرداخت و روند تکامل این برند را بررسی خواهیم کرد. در ادامه، همراه ما باشید تا به بررسی مرسدس AMG در دنیای امروز و برنامه های آن برای آینده بپردازیم. 

مرسدس AMG‌ در دنیای امروز

مرسدس AMG‌، هم‌اکنون بیش از 1500 نفر نیروی کار دارد که در کارخانه اصلی این برند واقع در افالترباخ فعالیت می‌کنند. دقت و کارایی، فاکتورهای مهم نزد طراحان و مهندسان مرسدس AMG‌ هستند و تمامی خودروهای این برند، برای دست‌یابی به عملکرد فوق‌العاده طراحی و ساخته می‌شوند.

هر خودرویی که برند مرسدس AMG‌ را به‌همراه دارد، نویدبخش رانندگی هیجان‌انگیز و کیفیت فوق‌العاده در سطح کوچک‌ترین جزئیات است. حداکثر خروجی پیشرانه، آلایندگی اندک و صرفه‌جویی در مصرف سوخت، ازجمله ویژگی‌های هم‌زمان محصولات این تیونر خوش‌نام هستند. کمتر تیونری موفق می‌شود تا عملکرد اسپرت، آلایندگی اندک و مصرف سوخت اقتصادی را به طور هم‌زمان در محصولات خود رعایت کند که مرسدس AMG، یکی از این تیونرها است.

شاید اگر آفرخت در سال 1965 میلادی مرسدس بنز را ترک نمی‌کرد، امروزه شاهد عرضه محصولات اسپرت و فوق‌العاده مرسدس با پسوند AMG‌ نبودیم. آفرخت برای دست‌یابی به رویای خود، مرسدس را ترک گفت؛ چراکه احساس می‌کرد امکان شکوفایی او در قالب مرسدس وجود ندارد. تلاش‌های وی طی چند دهه، سبب شد تا بار دیگر گروه دایملر به او احترام بگذارد و از ساخته‌های وی قدرشناسی به عمل آورد. فرآیند خروج آفرخت از مرسدس و تلفیق مجدد او در این شرکت تحت برند مرسدس AMG، به‌خوبی نشان‌دهنده ارزش رویاهای یک نفر است.

البته این رویه مرسدس در ناسپاسی، محدود به AMG نمی‌شود و پیش از آن، در مورد میباخ نیز مشاهده شده است. خوشبختانه مدیران ارشد گروه دایملر و مرسدس بنز از اشتباهات گذشتگان درس گرفتند و اکنون دو برند مرسدس میباخ و مرسدس AMG را به زیرمجموعه‌های خود اضافه کرده‌اند که یکی به تولید خودروهای فوق‌لوکس و دیگری، به تولید خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت از محصولات مرسدس بنز مشغول هستند. اعتراف به اشتباه و اصلاح روندی که در گذشته نادرست بوده، موجب شده است تا مرسدس بنز هم‌چنان به‌عنوان برندی بزرگ و قدرت‌مند در حوزه خودروسازی باقی بماند.