ورود به گودال‌های عمیق آب، دنده عقب گرفتن هنگام حرکت به جلو، ایجاد تغییرات بیش از حد در خودرو، استفاده از قطعات ارزان‌قیمت یا تقلبی، بازگذاشتن پنجره‌ها هنگام طوفان و استفاده از آب ساده برای سیستم خنک‌کننده، کارهایی که باعث اوراقی خودرو شما می شوند
ورود به گودال‌های عمیق آب، دنده عقب گرفتن هنگام حرکت به جلو، ایجاد تغییرات بیش از حد در خودرو، استفاده از قطعات ارزان‌قیمت یا تقلبی، بازگذاشتن پنجره‌ها هنگام طوفان و استفاده از آب ساده برای سیستم خنک‌کننده، کارهایی که باعث اوراقی خودرو شما می شوند

ورود به گودال‌های عمیق آب، دنده عقب گرفتن هنگام حرکت به جلو، ایجاد تغییرات بیش از حد در خودرو، استفاده از قطعات ارزان‌قیمت یا تقلبی، بازگذاشتن پنجره‌ها هنگام طوفان و استفاده از آب ساده برای سیستم خنک‌کننده، کارهایی که باعث اوراقی خودرو شما می شوند، علاوه بر مواردی که  در مقاله قبل مورد بررسی قرار گرفت، موارد دیگری نیز وجود دارد که دراین مقاله قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم. پس پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ورود به گودال‌های عمیق آب

ورود به چاله‌های عمیق پر از آب، راه‌کاری ساده برای نابودکردن خودروهای شهری است. در صورت انجام این کار، آب به قطعات داخلی خودرو نفوذ می‌کند و موتور به‌راحتی خراب می‌شود. حتی اکثر شاسی‌بلندهای موجود در بازار نیز قادر به عبور از گودال‌های بزرگ آب نیستند و تنها خودروهایی که به ورودی مخصوص هوا مجهز هستند، قابلیت عبور از چاله‌های آب را دارند.

دنده عقب گرفتن هنگام حرکت به جلو

تنها هنگامی باید نسبت به دنده‌عقب‌گرفتن اقدام کرد که خودرو در توقف کامل باشد؛ در غیر این‌ صورت، به گیربکس آسیب زیادی وارد می‌شود و این مساله به‌خصوص در گیربکس‌های اتوماتیک نتیجه فاجعه‌باری را به دنبال خواهد داشت. بنابراین، در گیربکس‌های اتومات هنگامی که دسته‌دنده در وضعیت D قرار دارد، باید پس از فشردن پدال ترمز تا توقف کامل خودرو صبر کنید و پس از آن دسته‌دنده را در وضعیت R قرار دهید.

ایجاد تغییرات بیش از حد در خودرو

این روزها شخصی‌سازی خودروها بین رانندگان همه‌گیر شده است و قطعات مختلفی برای ایجاد تغییرات در بازار وجود دارد. با این حال، نباید در شخصی‌سازی و ایجاد تغییرات زیاده‌‌روی کنید. برای مثال، نصب یک سیستم صوتی قدرت‌مند روی خودروهای کوچک، در کوتاه‌مدت لذت‌بخش خواهد بود؛ اما در طولانی‌مدت، عایق‌های خودرو دستخوش نابودی می‌شوند. هم‌چنین تغییر ارتفاع خودرو نیز موجب خواهد شد تا ارزش خرید اتومبیل شما نسبت به خودروهای مشابه کاهش یابد.

استفاده از قطعات ارزان‌قیمت یا تقلبی

استفاده از قطعات ارزان‌قیمت یا تقلبی، راهکاری است که برخی رانندگان برای کاهش هزینه‌ها از آن استفاده می‌کنند؛ با این حال، چنین اقدامی خساراتی سنگین را برای خودرو و مالک آن به دنبال خواهد داشت. در بهترین حالت، قطعات ارزان‌قیمت و تقلبی عمر کوتاه‌تری نسبت به قطعات اصلی خواهند داشت و در بدترین حالت، موجب ایجاد مشکل در فرآیند عمل سایر قطعات می‌شوند و یک خطر بالقوه را برای خودرو ایجاد می‌کنند.

بازگذاشتن پنجره‌ها هنگام طوفان

به استثنای برخی خودروهای خاص، قطعات داخلی خودرو و آب رابطه خوبی با یکدیگر ندارند. به همین دلیل، بازگذاشتن پنجره‌ها و سانروف هنگام طوفان، برای روکش‌ صندلی‌ها، قطعات الکتریکی و تزئینات کابین دردسرساز خواهد بود. هنگامی که هوا تاریک است و در حال راندن اتومبیل در هوای طوفانی هستید، حتما تمامی پنجره‌ها و سانروف را بسته نگه دارید.

استفاده از آب ساده برای سیستم خنک‌کننده

هرگز رادیاتور و سیستم خنک‌کننده اتومبیل خود را تنها با آب پر نکنید؛ چراکه رادیاتور در طول زمستان یخ می‌زند و علاوه‌برآن، زنگ‌زدگی قطعات نیز اتفاقی محتمل خواهد بود. همواره از ضدیخ مناسب استفاده کنید و در صورت لزوم، مقادیر محدودی آب به ماده خنک‌کننده اضافه کنید.