10 مدل از خودروهای آمریکایی که در آمریکا تولید نمی‌شوند!
10 مدل از خودروهای آمریکایی که در آمریکا تولید نمی‌شوند!

10 مدل از خودروهای آمریکایی که در آمریکا تولید نمی‌شوند!، هنگامی‌که از خودروهای آمریکایی صحبت می‌کنیم به‌طور پیش‌فرض تصور می‌کنیم که این خودروها باید در یکی از ایالت‌های آمریکا تولید شوند. در واقع این موضوع اصلاً جای سؤال ندارد اما برخلاف تصور ما ظاهراً برخی خودروهای پرفروش آمریکایی جایی خارج از مرزهای این کشور تولید می‌شوند.

کرایسلر 300

قرعه اولین خودروی آمریکایی که خارج از مرزهای این کشور تولید می‌شود به کرایسلر 300 افتاد. این خودرو نهمین اتومبیل محبوب مردم آمریکا به شمار می‌رود و در سال گذشته 53241 دستگاه از آن به فروش رفت. کرایسلر 300 در کانادا تولید و به آمریکا صادر می‌شود!

کرایسلر پاسیفیکا

فروش 62366 دستگاهی کرایسلر پاسیفیکا در سال گذشته ثابت کرد که مینی ون‌ها همچنان از جایگاه خوبی در بازار خودرو برخوردارند. این خودرو در تأسیسات Windsor در آن‌سوی دیترویت ساخته می‌شود.

دوج چلنجر

این در سال گذشته با فروش 64433 دستگاهی جایگاه 79 را در میان پرفروش‌های ایالات متحده آمریکا کسب کرد. این خودروی عضلانی که با فورد موستانگ و کامارو رقابت می‌کند در کانادا به همراه کرایسلر 300 در تأسیسات برامپتون به روی خط تولید می‌رود.

دوج چارجر

ظاهراً تأسیسات برامپتون نقش مهمی در بازار خودروهای آمریکایی دارد. دوج چارجر پس از کرایسلر 300 و دوج چلنجر سومین خودروی پرفروشی است که در این کمپانی کانادایی ساخته می‌شود. چارجر در سال گذشته با فروش 95 هزار دستگاهی رتبه 58 جدول خودروهای پرفروش آمریکایی را کسب کرد.

جیپ رنگید

تصور اینکه جیپ یکی از محبوب‌ترین خودرو‌های آمریکایی در خارج از مرزهای این کشور تولید شود کمی مشکل است اما کراس اوور کامپکت جیپ یعنی رنگید که عنوان پنجاهمین خودروی بازار آمریکا را در اختیار دارد در ملفی ایتالیا تولید می‌شود.

فورد اج

فورد اج یکی دیگر از خودروهای آمریکایی است که در کانادا تولید می‌شود. این خودرو با فروش 135888 دستگاه در سال گذشته عنوان سی و دوم پرفروش‌ترین‌های آمریکا را کسب کرد.

شورولت اکوئینکس

شورولت اکوئینکس در جایگاه پانزدهم پرفروش‌ترین خودروهای آمریکایی قرار دارد. سال گذشته این خودرو به تعداد 242195 دستگاه فروخته شد. شورولت اکوئینکس نیز همانند بیشتر خودروهای این لیست در کانادا تولید می‌شود.

فورد فیوژن

فورد فیوژن سیزدهمین خودروی محبوب آمریکایی‌ها به همراه فورد فیستا و لینکلن MKZ در مکزیک تولید می‌شوند. این خودرو در سالی که گذشت به تعداد 265840 دستگاه ساخته و فروخته شد.

رم 1500

رم به ساخت پیکاپ های محبوب مردم آمریکا شناخته می‌شود اما جالب است بدانید که تمام این پیکاپ ها در آمریکا تولید نمی‌شود. رم 1500 از جمله خودروهای آمریکایی است که به علت تقاضای بالا در خارج از این کشور نیز تولید می‌شود. این خودرو در سال گذشته با فروش 489418 دستگاهی رتبه سوم پرفروش‌های آمریکایی را کسب کرد. رم 1500 در کنار مدل‌های Crew Cab و Regular Cab در مکزیک ساخته می‌شوند.

شورولت سیلورادو

شورولت سیلورادو یکی از محبوب‌ترین‌های مردم آمریکا محسوب می‌شود. فروش 574876 دستگاهی این خودرو و کسب جایگاه دوم در سال گذشته این ادعا را ثابت می‌کند؛ اما شورولت سیلورادو نیز همانند بسیاری از خودروهای آمریکایی محبوب و پرفروش در مکزیک ساخته می‌شود. البته مدل‌های Regular و Double این خودرو همچنان در آمریکا در حال تولید هستند.