ورود به گودال‌های عمیق آب، دنده عقب گرفتن هنگام حرکت به جلو، ایجاد تغییرات بیش از حد در خودرو، استفاده از قطعات ارزان‌قیمت یا تقلبی، بازگذاشتن پنجره‌ها هنگام طوفان و استفاده از آب ساده برای سیستم خنک‌کننده، کارهایی که باعث اوراقی خودرو شما می شوند

ورود به گودال‌های عمیق آب، دنده عقب گرفتن هنگام حرکت به جلو، ایجاد تغییرات بیش از حد در خودرو، استفاده از قطعات ارزان‌قیمت یا تقلبی، بازگذاشتن پنجره‌ها هنگام طوفان و استفاده از آب ساده برای سیستم خنک‌کننده، کارهایی که باعث اوراقی خودرو شما می شوند، علاوه بر مواردی که  در مقاله قبل مورد بررسی قرار گرفت، موارد دیگری نیز وجود دارد که دراین مقاله قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم. پس پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ادامه مطلب: ورود به گودال‌های عمیق آب، دنده عقب گرفتن هنگام حرکت به جلو، ایجاد تغییرات بیش از حد در خودرو،...

عدم استفاده از خودرو برای مدتی طولانی، حمل بار بیش از حد با خودرو، استفاده از روغن موتور اشتباه،  عدم استفاده از نقاط جک و رانندگی با موتوری بیش از حد گرم، کارهایی که باعث اوراقی خودرو می شوند

عدم استفاده از خودرو برای مدتی طولانی، حمل بار بیش از حد با خودرو، استفاده از روغن موتور اشتباه،  عدم استفاده از نقاط جک و رانندگی با موتوری بیش از حد گرم، کارهایی که باعث اوراقی خودرو می شوند، با ما همراه باشید تا در این مقاله به شما کارهایی را معرفی کنیم که باید از انجام آنها اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث آسیب شدید به خودرو و در نتیجه اوراقی شدن آن شود. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: عدم استفاده از خودرو برای مدتی طولانی، حمل بار بیش از حد با خودرو، استفاده از روغن موتور اشتباه،...

طول عمر باتری خودرو چقدر است و چه عواملی بر افزایش طول عمر آن تأثیرگذار است؟

طول عمر باتری خودرو چقدر است و چه عواملی بر افزایش طول عمر آن تأثیرگذار است؟، طول عمر باتری ماشین الکتریکی، موضوع بسیار مهمی است که در حال حاضر به عنوان مزیت رقابتی محسوب می‌شود و به‌منظور جلب رضایت مشتریان توسط شرکت‌های خودروسازی مطرح شده است. به طور مثال در آمریکا، گارانتی خودرو‌های برقی به طور میانگین، حداقل 8 سال یا 160,000 کیلومتراست یا شرکت‌هایی مانند کیا، گارانتی 10ساله یا 160,000 کیلومتر را برای محصولات برقی و هیبرید خود در نظر گرفته‌اند. البته در میان این بازار، شرکت‌هایی مانند هیوندای هم هستند که با گارانتی مادام‌العمر خیال خریداران محصولات برقی خود را راحت کرده‌اند. بی ام و، نیسان، فولکس‌واگن، شورولت و تسلا نیز در صورت افت ظرفیت باتری بین 60 تا 70 درصد، تعویض آن را تضمین می‌کنند.

ادامه مطلب: طول عمر باتری خودرو چقدر است و چه عواملی بر افزایش طول عمر آن تأثیرگذار است؟

پس از سرقت پلاک خودرو یا گم شدن آن چه اقداماتی را باید انجام داد؟

پس از سرقت پلاک خودرو یا گم شدن آن چه اقداماتی را باید انجام داد؟، چندین دهه است که استفاده از خودرو، همه‌گیر شده است و این وسیله نقلیه افزون بر استفاده‌های سودمند خود، متأسفانه در اعمال مجرمانه نیز نقش پررنگی را ایفا می‌کند. از آن‌جا که نخستین و اصلی‌ترین مشخصه شناسایی یک خودرو، شماره پلاک آن است، در دهه‌های اخیر بازار سرقت پلاک خودرو نیز داغ شده است. چراکه تبهکاران با استفاده از پلاک سرقت شده ، می‌توانند شناسایی خود توسط پلیس را دشوار و در درجه اول، انگشت اتهام را متوجه مالک نگون‌بخت پلاک کنند. از همین رو، اعلام سرقت پلاک خودرو ضرورت دارد. چنان‌چه روزی متوجه سرقت یا حتی گم‌شدن پلاک اتومبیل خود شدیم، چه اقداماتی باید انجام دهیم؟ اگر این سؤال در ذهن شما نیز وجود دارد، مطالعه این مقاله را از دست ندهید تا با هم تمامی مراحل پیگیری پلاک مفقودی خودرو را مرور کنیم.

ادامه مطلب: پس از سرقت پلاک خودرو یا گم شدن آن چه اقداماتی را باید انجام داد؟

آشنایی با تاریخچه خودروهای الکتریکی و باتری خودرو

موتور خودرو‌های برقی در مقایسه با خودرو‌های بنزینی، پیچیدگی کمتری دارد و تعداد قطعات متحرک آن‌ها بسیار کمتر ازپیشرانه‌های احتراق داخلی است. از این رو‌، احتمال خرابی خودروهای الکتریکی به مراتب کمتر ازخودروهای معمولی است.با این‌ حال، از آن جایی که باتری خودرو برقی به دلیل عمر نسبتاً محدودش پس از مدت مشخصی نیاز به تعویض دارد، یکی از سوالاتی که پس از خرید چنین خودروهایی باید از خود بپرسید، این است که عمر باتری خودروهای برقی چقدر است و راه‌های افزایش طول عمر باتری ماشین الکتریکی چیست؟ برای پاسخ به این سوال مهم در این مقاله از سری مقالات «مجله همراه مکانیک» قصد داریم به بررسی عمر باتری خودروهای برقی و راه‌های افزایش طول عمر آن‌ها بپردازیم؛ لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با تاریخچه خودروهای الکتریکی و باتری خودرو