قبل از سفر چه مواردی را باید در خودرو چک کرد؟

قبل از سفر چه مواردی را باید در خودرو چک کرد؟، آیا قصد مسافرت دارید؟ قبل از انجام این کار، باید بخش‌های مختلف خودرو را به کمک یک چک‌لیست خودرو بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتوموبیل در شرایط خوبی قرار دارد. اگر قبل از سفر زمانی را صرف تهیه چک‌لیست خودرو کنید، می‌توانید از بیشتر مشکلاتی که ممکن است سفرتان را خراب کند، جلوگیری کنید. ما در این مقاله درباره موارد مهمی که باید قبل از سفر با خودرو مورد بررسی قرار داد، صحبت می‌کنیم.

ادامه مطلب: قبل از سفر چه مواردی را باید در خودرو چک کرد؟

سیستم نایت ‌ویژن بی ام و به چه صورت است و چه تغییراتی کرده است؟

سیستم نایت ‌ویژن بی ام و به چه صورت است و چه تغییراتی کرده است؟، به‌طورکلی، دو نوع سیستم در فناوری دید‌در‌شب خودروها طراحی شده ‌است. سیستم‌های پسیو و سیستم‌های اکتیو که هر‌کدام دارای ویژگی‌های خاص و مزایای مخصوص‌به‌خود هستند. سیستم نایت‌ ویژن بی ام و از نوع غیرفعال یا پسیو است. در سیستم نایت‌ ویژن پسیو، به‌کمک تشعشات حرارتی ساطع‌شده از اشیا، حیوانات و انسان، راننده قادر به تشخیص آن‌ها خواهد بود؛ اما در سیستم اکتیو یا فعال، این عمل با استفاده از اشعه مادون قرمز انجام می‌شود. البته سیستم دید‌در‌شب اکتیو توانایی پوشش فاصله‌های بالا را دارد.

ادامه مطلب: سیستم نایت ‌ویژن بی ام و به چه صورت است و چه تغییراتی کرده است؟

اگر مجبور شدیم به رانندگی با باک خالی ادامه دهیم، برای کاهش آسیب چه کنیم؟

اگر مجبور شدیم به رانندگی با باک خالی ادامه دهیم، برای کاهش آسیب چه کنیم؟، همان‌قدرکه دیدن آمپر بنزین در نقطه فول لذت‌بخش است، روشن شدن چراغ بنزین می‌تواند استرس‌زا باشد؛ به‌خصوص اگر در میانه مسیری طولانی در جاده یا ترافیک در حال رانندگی باشید. نکته مهمی که قصد داریم به آن بپردازیم، این است که روشن شدن چراغ بنزین هنگام رانندگی اصلاً موضوع کم‌اهمیتی نیست؛ چراغی که نشان از خالی شدن باک بنزین دارد و هشدار می‌دهد که  باید هرچه سریع‌تر خود را به نزدیک‌ترین پمپ ‌بنزین برسانید. از آن‌جایی که چراغ بنزین زمانی روشن می‌شود که حجم بنزین در باک خودرو به حدود ده تا پانزده درصد ظرفیت آن رسیده است، این سوال پیش می‌آید که آیا رانندگی با باک خالی برای خودرو مضر است یا خیر؟ 

ادامه مطلب: اگر مجبور شدیم به رانندگی با باک خالی ادامه دهیم، برای کاهش آسیب چه کنیم؟

سیستم دید در شب (نایت ویژن) چیست؟

سیستم دید در شب (نایت ویژن) چیست؟، استفاده از تکنولوژی‌های جدید نظیر سیستم نایت ویژن، همواره در مسیر کاهش هزینه‌های جانی و مالی بوده ‌است. در صنعت خودروسازی روز دنیا نیز، به‌منظور کاهش تصادفات و خسارت‌ها، همواره از تکنولوژی روز استفاده می‌شود.کمپانی خودروسازی BMW، یکی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی در دنیا است که همواره از برترین سیستم‌ها برای افزایش کیفیت و ایمنی محصولات خود استفاده می‌کند. سیستم نایت‌ ویژن بی ام و، یکی از سیستم‌های مذکور است که در خودروهایی مانند سری 7 بی ام و استفاده شده‌‌است. در این مقاله، قصد داریم تا تمام ابعاد این تکنولوژی را در خودروهای شرکت بی ام و بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا بیشتر با این تکنولوژی آشنا شوید. 

ادامه مطلب: سیستم دید در شب (نایت ویژن) چیست؟

عواقب جبران‌ناپذیر رانندگی با باک خالی

عواقب جبران‌ناپذیر رانندگی با باک خالی، درست است که در زمانی که چراغ بنزنی روشن می شود هنوز مقداری بنزین داخل باک وجود دارد و با استفاده از سوخت باقی‌مانده در مخزن، می‌توان مسافتی را طی کرد، اما رانندگی بدون بنزین، قطعاً می‌تواند باعث ورود آسیب‌های جدی به خودرو شود. در این مقاله، قصد داریم عواقب جبران‌ناپذیر رانندگی با باک خالی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: عواقب جبران‌ناپذیر رانندگی با باک خالی