تکنسین‌های متخصص
تکنسین‌های متخصص

اگر یک تعمیرگاه، خود را یک تعمیرگاه تخصصی می‌خواند، پس باید خدمات تخصصی، حرفه‌ای و باکیفیتی را هم ارائه دهد؛ برای ارائه خدمات تخصصی، نیازمند کادرهای مجرب و تکنسین‌های متخصص می‌باشد.

تکنسین‌های متخصص

زمانی یک تکنسین را متخصص می‌نامند که مهارت هایی همچون: شناسایی و رفع مشکل خودرو با سرعت بالا، ارائه بهترین خدمات در کم ترین زمان، داشتن مدرکی معتبر، تجربه بالا در تعمیر انواع خودروهای خارجی و چند مهارت دیگر را داشته باشد.

فضای بزرگ تعمیرگاه

یک تعمیرگاه خودرو خارجی و همچنین برای تعمیر خودروهای  ژاپنی، باید شامل مساحت بزرگی شود و از فضای کافی جهت جلوگیری از ایجاد تنش در تعمیرکاران و همچنین جهت تعمیر تعداد زیادی خودرو به‌صورت همزمان، برخوردار باشد. جدا از فضای کافی برای تعمیر خودروهای خارجی، یک تعمیرگاه خوب باید از فضای کافی جهت راحتی کارکنان و مشتری نیز برخوردار باشد؛ مثلاً یک مکان با تهویه مناسب برای زمانی که مشتری می‌خواهد تا اتمام تعمیر خودرو در آنجا به انتظار بنشیند و راحت استراحت کند.

ارائه خدمات با قیمتی مناسب

هزینه تعمیر با صرفه اقتصادی، برای مردم بسیار مهم می‌باشد؛ هنگامی که مشتری جهت تعمیر خودرو خارجی خود به تعمیرگاه تخصصی خودروهای خارجی مراجعه می‌کنند، خواهان تعیین یک قیمت منصفانه از طرف تعمیرگاه می‌باشند. یک تعمیرگاه تخصصی خودروهای خارجی و تعمیر خودرو های ژاپنی، باید نسبت به تعمیر خودرو های ژاپنی و  انواع مشکلات در انواع خودروهای خارجی، شناخت داشته باشد تا بتواند هزینه‌های تعمیر خودرو مشتری را کنترل کرده و برای مشتری، هزینه اضافیه‌ای را تعیین نکند. قیمت‌ها نباید به گونه‌ای تعیین شوند که مشتری، پا به فرار بگذارد.

مجهز بودن به تمامی ابزارآلات فنی

اگر یک تعمیرگاه خدمات تخصصی را ارائه می‌دهد، پس باید این خدمات را در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه دهد و اگر هم بخواهد این روند سریع را ادامه دهد، باید شرایطی را فراهم کند که مراحل تعمیر با کم‌ترین فشار بر بروی تکنسین، صورت بگیرد؛ از‌ این‌رو یک تعمیرگاه تخصصی باید به تمامی ابزارآلات مجهز باشد تا هم فرایند تعمیر در سریع‌ترین زمان ممکن و همچنین با کم‌ترین فشار برروی تکنسین صورت بگیرد تا هم مشتری بیش‌از‌حد، انتظار نکشد و هم تعمیرکار از کارش خسته نشود و بتواند روند تعمیر را به صورت مداوم، ادامه دهد.

چه موقع باید اقدام به تنظیم موتور نماییم؟

موتور اصلی ترین بخش خودرو یا به اصطلاح، قلب خودرو می‌باشد و نیاز است که هر چند وقت یک بار، یک چکاب روی آن انجام شود؛ چکاب موتور خودرو و رفع مشکلات خودرو، چند مزیت دارد که اولین آن‌ها این است که از مصرف سوخت و میزان آلایندگی در خودرو شما کاسته می‌شود، دوم اینکه از بوجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری می‌شود و در آخر اگر خودرو شما دچار مشکلاتی از جمله موارد زیر شده باشد، این مشکلات شناسایی و قبل از بوجود آمدن خسارت‌های شدید، این مشکلات رفع می‌شوند:

مصرف بالای سوخت در خودرو

خراب استارت خوردن خودرو

بالا رفتن درجه حرارت موتور بیش‌ از حد مجاز، بدون وجود علت خارجی مانند گرمای هوا

خارج شدن آلاینده و دود غیر عادی از اگزوز خودرو

ایجاد سر و صدای غیر‌عادی از داخل موتور

عملکر بد و ضعیف خودرو